معرفی استارت آپ های موفق

اثرات تفریح درساعت کاری

فضای کاری شاد باعث رشد فرهنگ یادگیری می‌شود.

مطالعات نشان داده‌اند که اگر کارمندان در محل کار سرگرمی داشته باشند، عملکرد بهتری از خود نشان خواهند داد. در این حالت همچنین فرایند یادگیری به جای کلاس‌های آموزشی، در محل کار و با همراهی دیگر همکاران شکل خواهد گرفت و به ارتقا و پیشرفت همه کارمندان منجر خواهد شد. برای کمک به شکل‌گیری یک محیط شاد و سرزنده برای کارمندانتان، می‌توانید آن‌ها را با روش‌های مختلفی به معاشرت در محل کار تشویق کنید.

نتیجه تحقیقی که در مجله Vocational Behaviour منتشر شد، ارتباطی مستقیم را بین یادگیری غیرمستقیم، که یک روش رایج بین کارمندان برای یادگیری مهارت‌های جدیدی است که به ارتقا شغلی آن‌ها کمک می‌کند، و تفریح در محل کار نشان می‌دهد.

مایکل تیوز (Michael Tews)، یکی از نویسندگان این تحقیق و دانشیار دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، در بیانیه‌ای ذکر می‌کند: یادگیری غیررسمی، اکثر روش‌های آموزش غیرساختاری و خارج از کلاسی را شامل می‌شود.

تیوز در ادامه می‌افزاید: بیشتر مراحل یادگیری در محل کار و به دو شکل مستقل و پشت میز یا به همراه چند نفر دیگر از همکاران انجام می شود، نه در کلاس‌های آموزشی.

ایجاد محل کاری شاد

نویسندگان این تحقیق معتقدند که لزوما فعالیت‌های سرگرم کننده نیستند که مهارت‌های جدیدی به کارمندان می‌آموزند. در عوض، آن‌ها فکر می‌کنند که این فضای سرگرم کننده است که فضای یادگیری بهتری برای کارمندان ایجاد می‌کند.

تیوز ذکر می‌کند: “کارمندان در محیط های کاری سرگرم کننده تمایل بیشتری دارند که چیزهای جدید را امتحان کنند و در مورد اشتباهاتی که ممکن است مرتکب شوند استرس ندارند”.

او می‌گوید: “ایجاد ارتباط بین سرگرمی (تا حدی كه منجر به خلاقیت شود) و عملکرد افراد، آسان‌تر است اما به نظر نمی‌رسد كه سرگرمی و یادگیری با هم به طور مستقیم در ارتباط باشند؛ بلکه وقتی شما در محل کار خود سرگرمی بیشتری دارید، محل کار تبدیل به محیطی امن برای یادگیری می‌شود و ارتباطی غیرمستقیم بین سرگرمی و یادگیری در محل کار شکل می‌گیرد.

این تحقیق نشان داده است که اگرچه تفریح می‌تواند به عنوان یک حواس پرتی محسوب شود، اما در واقع باعث بهبود انعطاف پذیری و خوش بینی کارکنان می‌شود و توجه بهتر آن‌ها به وظایفشان می‌شود.

سرگرمی همچنین می‌تواند کارکنان را گرد هم آورد و باعث افزایش یادگیری مهارت‌های مختلف بین آن‌ها می‌شود.

تیوز می‌گوید: “این امر باعث ایجاد انسجام بین گروه‌های مختلف می‌شود. بنابراین، هنگامی که سرگرمی وجود داشته باشد، همکاران می‌توانند یکدیگر را بشناسند، ارتباطات بهتری با هم برقرار کنند و برای کمک به یکدیگر تمایل بیشتری داشته باشند“.

برای این مطالعه ، محققان از 206 مدیر مختلف نظرسنجی کردند. در این نظرسنجی‌ مدیران باید فعالیت‌های سرگرم کننده، حمایت هیئت مدیره از تفریح در محل کار، نگرش آن‌ها به این موضوع و همچنین یادگیری غیررسمی کارکنان را در محل کار ارزیابی کنند.

این سوالات برای بررسی میزان حمایت هیئت مدیره از فعالیت‌های سرگرم کننده، مانند فعالیت‌های مربوط به تیم سازی، طراحی شده است.

نویسندگان این تحقیق دریافتند که ایجاد فضای شاد با سرگرمی‌های بیشتر، از ایجاد فضای آموزشی در یادگیری کارکنان تاثیر بیشتری دارد.

تیوز می‌گوید: “آنچه ما نشان می‌دهیم این است که در واقع ایجاد فضای سرگرم‌کننده در کار، به اندازه پشتیبانی از یادگیری و ایجاد فضای آموزشی برای کارکنان مهم است.”

با این حال، نویسندگان این مطالعه متذکر شده‌اند که سرگرمی نمی‌تواند هر مشکلی را در محیط کار اشتباه درمان کند. تحقیقات قبلی تیوز همچنین نشان داده است که گرچه سرگرمی می‌تواند میزان رضایت کارکنان را افزایش دهد، اما این امکان را دارد که به بهره وری آن‌ها آسیب برساند.

بر اساس تحقیقات فعلی و گذشته، تیوز معتقد است که کارفرمایان باید در استفاده از سرگرمی برای افزایش رضایت و بهره‌وری کارکنان و ایجاد فضای یادگیری برای آن‌ها محتاط باشند.

تیوز می‌گوید: “تاکتیک‌های مدیریتی متفاوت، همیشه موافقان و مخالفانی دارند. به همین دلیل هرگز یک محیط کار عالی وجود نخواهد داشت. همانطور که هرگز یک سیستم مدیریتی کامل وجود نخواهد داشت. بنابراین شما باید سعی کنید بهترین گزینه‌های خود را انتخاب کنید و از آن‌ها دفاع کنید.”

همکاران تیوز در تالیف این مطالعه، جان مایکل(John Michel)، دانشیار دانشگاه لویولا و ریموند نو(Raymond Noe)، استاد دانشگاه ایالتی اوهایو هستند.

نکاتی برای سرگرم شدن در محل کار

ایجاد فرصت های بیشتر برای داشتن سرگرمی در محل کار، باعث افزایش روحیه کارمندان و ایجاد یک کسب و کار موفق می‌شود. اگر رضایت کارمندان خود را در اولویت قرار ندهید، خیلی زود متوجه کاهش بهره‌وری آن‌ها خواهید شد. در اینجا چند روش برای ایجاد یک محل کار سرگرم کننده و شاد برایتان مثال می‌زنیم.

اتاقی را برای تفریح کارکنان در نظر بگیرید و به آن بازی اضافه کنید.

بازی ها را در اتاق سرگرمی اضافه کنید. بازی‌ها فقط مخصوص بچه‌ها نیستند. اتاق سرگرمی هرگز نباید یک مکان تر و تمیز و با دکوراسیون رسمی باشد. فضا را با چیزهای جالبی مانند اسباب بازی‌های مناسب بزرگسالان مانند مکعب روبیک، بازی های رومیزی و بردگیم و همچنین کتاب‌های رنگ آمیزی بزرگسالان پر کنید. اگر بودجه کافی دارید، یک تلویزیون و یک کنسول بازی هم گزینه بسیار مناسبی برای این اتاق است.

موقعیت را برای معاشرت در خارج از محل کاری فراهم کنید.

یک بار در ماه، زمانی را برای وقت گذرانی کارمندانتان در خارج از شرکت در نظر بگیرید. اگر کارمندان شما بتوانند با یکدیگر روابط دوستانه برقرار کنند می‌توانید مطمئن باشید که در شرایط بحرانی به کمک یکدیگر خواهند شتافت و مشکل را با همکاری یکدیگر مدیریت خواهند کرد. از طرفی این موضوع می‌تواند به ایجاد یک فرهنگ سازمانی منعطف و دوستانه نیز کمک شایانی به شما بکند.

موفقیت‌های بزرگ و کوچک را در کنار هم جشن بگیرید.

به خاطر اتفاقات خوبی که برای شرکت رخ می‌دهد و کارمندان در آن دخیل هستند به آن‌ها پاداش دهید. این می‌تواند یک کار خیلی کوچک مثل دعوت کردن آن‌ها به صرف پیتزا در داخل یا خارج از شرکت و یا اعطای یک روز مرخصی پس از چندین روز کار سخت روی یک پروژه باشد. حتی دورکار کردن نیروها نیز می‌تواند از طریق کاهش هزینه‌های رفت و آمد و اضطراب ناشی از ترافیک، یک پاداش خیلی خوب برای آن‌ها باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که برای داشتن فضایی بانشاط و سرزنده در محل کار، بازخوردهای مثبت خود را بیشتر از بازخوردهای منفی به کارمندانتان ارائه می‌دهید.

به فکر سلامت روح و جسم کارمندانتان باشید.

یک ذهنیت سالم را تشویق کنید. بسیاری از شرکت‌ها ابتکاراتی را برای کمک به حفظ سلامت ذهنی و جسمی کارمندانشان پیاده‌سازی می‌کنند. این ابتکارات می‌توانند به معنای ارائه کارت‌های تخفیف عضویت در سالن‌های ورزشی یا استخرها باشد. ورزش به کاهش استرس کارمندان کمک می‌کند و اگر در کنار هم انجام شود می‌تواند سرگرم کننده نیز باشد.

سخن پایانی

فراموش نکنید که کارمندان موفق تنها دلیل پیروزی ایده شما و موفقیت کسب و کارتان هستند. مدیران موفق می‌دانند که هر چه استرس و تنش در فضای کاری کمتر باشد، توسعه و رشد بیشتری را می‌توانند تجربه کنند. فضای کاری خشک و رسمی می‌تواند آسیب‌های جدی روحی به کارمندان شما بزند و در فرایند کارشان اخلال ایجاد کند. پس به جای جایگزین کردن متوالی کارمندان، فضایی را تدارک ببینید که کارمندانتان با آرامش و حداکثر بهره‌وری در آن مشغول باشند.

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.