همه چیز درباره مارکتینگ و بازاریابی

تکنیک های لینکدین مارکتینگ

لینکدین یک فضای فوق العاده برای شبکه سازی و رشد کسب و کارهاست. در این مقاله سعی کردیم به نحوه عملکرد این پلتفرم و راه‌های رسیدن به موفقیت در آن بپردازیم.

لینکدین چیست؟

لینکدین فضایی برای ایجاد آگاهی از برند و ارتباط مستقیم با مشتریان است. با تولید محتوای تعاملی و شرکت کردن در بحث‌های مرتبط با صنعتی که در آن فعال هستید، می‌توانید مصرف کنندگان و کمپانی‌های هدفتان را بازاریابی کنید و آن‌ها را به همکار و یا مشتریان خود تبدیل کنید. صاحبان مشاغل نیز می‌توانند با استفاده از لینکدین، لیست ایمیل‌های خود را با آدرس افرادی که در صنعت مورد نظر آن ها فعال هستند بهینه کنند. با این مقاله می‌توانید، فرایند بازاریابی خود را بهینه سازی کنند و با مشتریان و همکاران بالقوه خود ارتباط مستقیم و موثر داشته باشند.

بازاریابی لینکدین

ایجاد ارتباط و مشارکت با مشتریان بالقوه، تولید لید (مخاطبی که فعالیت مورد نیاز شما اعم از خرید، ثبت نام در خبرنامه، خواندن مقاله وبلاگ و… را انجام می‌دهد) و افزایش آگاهی از نام تجاری خود؛ می‌توانید کارهای زیادی با لینکدین انجام دهید و آن را تبدیل به یک کانال تجاری با ارزش تبدیل کنید. برخلاف فیس بوک، توییتر و اینستاگرام، لینکدین یک پلتفرم حرفه‌ای است که برای کمک به شما و برندتان در ایجاد و تقویت روابط تجاری طراحی شده است.

اما بیایید قبل از پرداختن به این مسائل، در مورد اهمیت بازاریابی در لینکدین صحبت کنیم.

لینکدین مارکتینگ چیست؟

لینکدین فقط برای افراد متخصص و جویای کار نیست. قطعا میلیون‌ها متخصص به صورت روزانه از لینکدین برای رشد شبکه ارتباطات خود استفاده می‌کنند، اما شما می‌توانید از لینکدین برای رونق کسب و کار خود نیز استفاده کنید. این ابزار می‌تواند کسب و کارتان را در معرض دید هزاران فرد حقیقی و حقوقی فعال در صنعت شما قرار دهد. به همین دلیل شما می‌توانید برای رونق بخشیدن به نام تجاری خود، از آن‌ها استفاده کنید.

اهمیت استراتژی بازاریابی در لینکدین

لینکدین کمتر از سایر پلتفرم‌ها برای فروش محصولات و خدمات استفاده می‌شود. به همین دلیل است که داشتن یک استراتژی بازاریابی خاص برای این پلتفرم بسیار مهم است. از آنجا که این شبکه از مخاطبان کاملا متفاوتی نسبت به شبکه‌های اجتماعی دیگر تشکیل شده است، بازاریابی کردن افراد برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما، به روش‌های دیگری نیاز دارد.

به گفته Sprout Social، بازاریابی در لینکدین به طور متوسط 277٪ بیشتر از بازاریابی در فیس‌بوک بازدهی دارد. بازاریاب‌های کسب و کارهای B2B  که در این تست از آن‌ها نظرسنجی شده است، همچنین گفته‌اند که 80٪ از تبلیغات رسانه‌های اجتماعی آن‌ها در لینکدین انجام می شود. در صورت استفاده مناسب، لینکدین ابزاری موثر در بازاریابی است که می‌تواند تجارت شما را به سطح بالاتری برساند.

حتما بخوانید

شناسایی بازار هدف برای شرکت های B2B

 

نکاتی برای لینکدین مارکتینگ

روزنامه Business News Daily با رهبران بازار و متخصصان بازاریابی در صنایع مختلف تماس گرفت و از آن‌ها پرسید که چه نکاتی را برای بازاریابی در لینکدین می‌توانند ذکر کنند؟

در ادامه به پاسخ تعدادی از این متخصصان می‌پردازیم:

1- ارتباطات و مشتریان هدفتان را پیدا کنید.

“هدف گذاری در لینکدین برای بازاریابی دیجیتال کاری بسیار مهم و تاثیرگذار است. مشاغل کوچک و متوسط می‌توانند هدف گذاری خود را روی شرکت‌ها و افرادی که مشتریان بالقوه محصول یا خدمات آن‌ها هستند متمرکز کنند. به عنوان مثال، اگر شما در حال فروش نرم افزار پشتیبانی مشتریان به مشاغل کوچک در شهرتان هستید، می‌توانید کمپین های تبلیغاتی خود را فقط به مشاغلی که زیر 100 کارمند مستقر در شهر شما دارند و همینطور مدیران شرکت‌هایی که دارای بخش پشتیبانی مشتریان هستند نشان دهید.”

تیم پیترز – قائم مقام مدیر عملیات شرکت Doxim

2- جلوی چشم مشتریان باشید.

“شرکت من به مشاغل کوچک کمک می کند تا در لینکدین “لید” تولید کنند. مشتریان به ما می‌گویند چه نوع افرادی برای آن‌ها مشتری بالقوه به حساب می‌آیند، سپس ما در لینکدین افرادی را پیدا می‌کنیم که متناسب با معیارهای آن‌ها هستند و آن‌ها را به سازمان مذکور معرفی می‌کنیم. در این حالت به نظر می‌آید که شرکت همکار ما در حال معرفی کردن خود به این مشتریان است اما در واقع همه کارها توسط ما در حال انجام شدن است. سپس مجدداً با استفاده از لینکدین، با افرادی که نسبت به این کسب و کار ابراز علاقه کرده‌اند، با انتشار روزانه پست‌های مفید و کاربردی، در تماس می‌مانیم. ما همچنین به صورت ماهانه به آن‌ها ایمیل ارسال می‌کنیم تا در مورد انواع مشکلاتی که افراد دارند و شرکت همکار ما می‌تواند آن‌ها را حل کند، اطلاعاتی را با آن‌ها به اشتراک بگذاریم. با انجام این کارهای ساده می‌توانید به خوبی در لینکدین یک جامعه مخاطب هدف گذاری شده را گردهم آورید و از آن ها به نحو احسن استفاده کنید.”

جودی شرام – مدیر عامل کمپانی ProResource

3- لیست ایمیل مارکتینگ خود را تقویت کنید.

“من شدیداً به همه کمپانی‌هایی که در لینکدین فعالیت می‌کنند توصیه می‌كنم كه یک ایمیل از پیش نوشته شده داشته باشند و با ارسال آن به کسانی که صفحه لینکدین شما را دنبال کردند، از آن‌ها تشکر کنید و از آن‌ها دعوت كنید كه در لیست ایمیل شما ثبت نام کنند. لینکدین به شما این امکان را می‌دهد که هر بار به 50 نفر از این طریق پیام دهید. من با این روش حدود 300 نفر را به لیست ایمیل خود اضافه كردم. برای دعوت افراد به ثبت نام در لیست ایمیل، شما باید لینک ثبت نام مستقیم را در ایمیل قرار دهید. همچنین برای اینکه بتوانید حس اعتماد افراد را جلب کنید باید در این ایمیل به آن‌ها توضیح دهید که با ثبت نام در لیست ایمیل شما چه محتوایی دریافت خواهند کرد.”

بردفورد هاینز – بنیانگزار YumDomains و HungryKids.org

سخن پایانی

لینکدین یک فضای بسیار عالی و با پتانسیل بالا برای بازاریابی در صنایع مختلف و انواع کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. سعی کنید با انتشار محتوای مفید و کاربردی به مخاطبان خود چیزی بیافزایید و از این طریق اعتماد آن ها را جلب کنید. ارسال ایمیل تشکر به کسانی که صفحه شما را دنبال می کنند می تواند لیست ایمیل شما را تقویت کند و از این راه هم به فرایند بازاریابی شما کمک کند.

در ادامه به نکات بیشتری که می تواند لینکدین مارکتینگ شما را تقویت کند خواهیم پرداخت.

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.