معرفی استارت آپ های موفق

داستان موفقیت نت برگ

داستان وب سایت تخفیف گروهی نت برگ را یک جوان ۳۱ ساله ایرانی، علیرضا صادقیان، در سال ۱۳۹۰ رقم زده است. علیرضا صادقیان که متولد یزد است پس از دریافت مدرک کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت برای ادامه تحصیل در رشته ی MBA دانشگاه کلمبیا به آمریکا سفر می کند.
در همان سال ‌های اولیه مهاجرت، یکی از دوستانش به او پیشنهاد می کند سایتی شبیه گروپان برای کسب و کارهای ایرانی راه بیندازد. این ایده ی جذاب علیرضا را وسوسه می کند تا همراه پسر عمویش به ایران سفر کند و مقدمات کسب و کار خود را فراهم آورد. او در این سفر تیم اجرایی شرکت خود را تشکیل می دهد و سپس برای اتمام تحصیل به آمریکا باز می‌گردد. او پس از تکمیل تحصیلات کارشناسی ارشد خود به ایران باز می‌گردد و به طور جدی راه‌ اندازی استارت آپ نت برگ را پیگیری می کند.
علیرضا صادقیان برای تأمین هزینه ی استارت آپ خود از خانواده‌اش کمک می گیرد و در ۱۳ مرداد سال ۱۳۹۰ با 10 نفر پرسنل و ۹۰ نت برگ کار خود را آغاز می کند.

الگوی خارجی نت برگ

سیستم خرید گروهی (Group buying) و جذب مشتریان جدید، با استفاده از تخفیف بر روی خدمات یک کسب و کار از طریق اینترنت، به عنوان شیوه ای نوین در تبلیغات اولین بار در آمریکا و با راه اندازی groupon.com شروع شد و بعد از دو سال چنان موفق شد که گوگل به مدیران آن پیشنهاد خرید سایت را به مبلغ 6 میلیارد دلار داد.
موفقیت “گروپان” باعث شد تا در بسیاری از کشورها مانند آن برای کسب و کارها راه اندازی شود. در ایران از سال 1390 دو سایت تخفیفان و نت برگ تقریباً هم زمان کار خود را شروع کردند. این نوشته داستان استارت آپ نت برگ است؛ یکی از بزرگ ترین سایت های تخفیف گروهی ایرانی.

نحوه ی کار نت برگ

شیوه کار نت برگ این است که روزانه پیشنهادهای متنوعی را با ۴۰ تا ۹۹ درصد تخفیف از رستوران‌ ها، مراکز ورزشی، تفریحی، رفاهی، فرهنگی، هنری، بهداشتی، آرایشی و غیره به مشتریان خود ارائه می‌دهد. پیشنهادهای نت ‌برگ دو دسته است: آنی و غیر آنی. “نت ‌برگ ‌های آنی” را از همان لحظه ای که خرید انجام می شود تا پایان زمان ذکر شده در نت برگ می توان استفاده کرد ولی در “نت برگهای غیر آنی” مشتری برای استفاده از نت برگ باید تا اتمام مهلت خرید آن بر روی سایت، صبر کند.
نت ‌برگ هم ‌اکنون بیش تر از دو میلیون مشترک دارد و در اکثر شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و ارومیه فعالیت می کند.

رمز و راز موفقیت نت برگ

نت برگ پروسه ی سخت جذب مشتری را برای کسب و کارها آسان کرده است. صاحبان کسب و کارهای مختلف با عضویت در این سایت و ارائه تخفیف به مشتریان می توانند به رایگان، کالا و خدمات خود را تبلیغ کنند و بفروشند. مشتریان نیز در مقابل از تخفیف ها بهره می برند و کالاها و خدمات مختلف را با پایین‌ ترین قیمت دریافت می‌ کنند.
درآمد نت ‌برگ هم از طریق دریافت درصدی از مبلغ نت‌ برگهای به فروش رسیده به عنوان هزینه تبلیغات تأمین می شود.

 

 

وضعیت امروز نت برگ

سال گذشته نت ‌برگ و تخفیفان پس از حدود یک دهه رقابت فشرده و نفس ‌گیر در بازار الکترونیکی خرید گروهی، در نهایت و پس از سه سال مذاکره، با یکدیگر ادغام شدند و نازنین دانشور، مدیر و مؤسس تخفیفان، هدایت و مدیریت دو مجموعه را بر عهده گرفت. محمدرضا صادقیان، مدیرعامل پیشین نت ‌برگ هم عضو هیئت مدیره‌ی تخفیفان است.
این تحولات ساختاری که با هدف ایجاد و خلق ارزش‌های افزون ‌تر برای کاربران، شرکای تجاری و استعدادهای دو مجموعه، صورت گرفت بر نحوه ی فعالیت پلت فرم نت برگ تغییری ایجاد نکرد و این وب سایت با بازتعریف مأموریت و اهداف تجاری خود باقدرت به حیاتش ادامه ‌می‌دهد.

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.