اتفاقات جدید نقاط دیگر دنیا

هفته نامه شهرفرنگ شماره 3

1- آگاپه و دیجی کالا، بانی بزرگترین پروژه مسئولیت اجتماعی ایران شدند.

در مراسمی که دیروز در دفتر موسسه نیکوکاری مهر هوشمند(آگاپه) برگزار شد تفاهم همکاری مشترک مابین دیجی کالا و آگاپه منعقد و به امضاء مدیران عامل این دو سازمان رسید.

حمید محمدی، مدیرعامل دیجی کالا، با توصیف طرح همکاری دیجی کالا و آگاپه به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های مسئولیت اجتماعی ایران، امکان استفاده تمامی سازمان های مردم نهاد ارزیابی شده ایران از این طرح را نشانگر گستردگی این پروژه دانست و گفت؛ با این طرح تقریبا همه خیریه ها و سمن های کشور می توانند به شرط ارزیابی توسط آگاپه کالا ها و اقلام غیر نقدی مورد نیاز مددجویان و طرح های خود را انتخاب و توسط حامیان تامین کنند.

منبع: اکوموتیو

2- تاثیر حذف دستوری قیمت خودرو و مسکن در دیوار به روایت آمار

از اردیبهشت امسال دیوار و سایر پلتفرم های نیازمندی های آنلاین پس از شکایت وزارت صمت و به‌ دستور مراجع قضایی مجبور به حذف قیمت از آگهی های فروش خودرو و مسکن شدند. دیوار از ابتدا نسبت به بی‌تأثیر بودن این تصمیم در تغییرات قیمت این بازارها و عواقب نامطلوب آن برای کاربران مانند ایجاد بازار غیرشفاف، افزایش هزینه تماس برای قیمت گیری، افزایش هزینه‌های جست‌وجو و اتلاف وقت آنها هشدار داده بود. حال پس از گذشت نزدیک به هشت ماه از این دستور می‌توان با مراجعه به آمار، درستی این گزاره‌ها را آزمون کرد.

منبع: بلاگ دیوار

3- زنجیره ارزش شرکت های دانش بنیان در بانک پارسیان تکمیل شد

مهدی فراهانی مدیر آینده پژوهی و تحقیقات بانکداری اسلامی از امضای تفاهم نامه پذیرش ضمانت نامه های صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران با بانک پارسیان خبر داد و گفت: این قرارداد به منظور یکپارچه سازی خدمات دانش محور، تقویت جعبه ابزار نوآورانه و ایجاد حلقه اتصال بین صنعت(بانکداری) و دانشگاه منعقد شده است.

منبع: خبر آنلاین

 

4- ثبت اختیاری چک از طریق دو اپلیکیشن آپ و ۷۲۴ ممکن شد

بانک مرکزی اعلام کرده که صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک از 20 دی ماه می‌توانند فرایندهای ثبت، تایید و انتقال چک را در سامانه صیاد از طریق اپلیکیشن یا برنامک های مورد تایید بانک مرکزی انجام دهند. تا کنون فقط دو اپلیکیشن آپ و ۷۲۴ تاییدیه لازم برای فعالیت در این مسیر را دریافت کرده‌اند و فقط نام این دو اپلیکیشن روی سایت شاپرک به عنوان برنامه‌های مورد تایید بانک مرکزی برای ثبت چک ذکر شده است.

منبع: ایسنا

5- هوش مصنوعی در کشور با همکاری سازمان فضایی ایران توسعه می یابد

جلسه مشترک رؤسای سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف گسترش همکاری‌های دوجانبه برگزار شد.

در این جلسه تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فضایی ایران در زمینه توسعه هوش مصنوعی به امضای طرفین رسید و مقرر شد، تنظیم سند و برنامه همکاری مشترک ۳ ساله در دستور کار کارگروه مشترک قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.