اتفاقات جدید نقاط دیگر دنیا

هفته نامه شماره 4: هفته آخر دی و هفته اول بهمن 99

1- همکاری تخفیفان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه: بازگشت درصدی از خرید به کارت مشتریان

شرکت تخفیفان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه قرارداد همکاری امضا کردند. به موجب این همکاری همزمان با راه اندازی سرویس جدید تخفیفان، کاربران آن می‌توانند با خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه بخشی از مبلغ پرداختی خود را به کارت بانکی خود بازگردانند و در آینده در هر خرید و تراکنشی که می‌خواهند، از آن استفاده کنند.

منبع: دیجیاتو

2- بیانیه تکمیلی شرکت سرآوا در مورد خبر دستگیری معاون سابق این شرکت

در روز ۲۵ دی‌ ماه ۱۳۹۹ چند رسانه داخلی خبری مبنی بر بازداشت یکی از معاونان سابق سرآوا هنگام خروج از کشور را منتشر کردند که در رسانه‌های خارجی نیز بازنشر شده است. به اطلاع می‌رساند پرونده قضایی آقای عماد شرقی در ابتدای سال ۹۷ شکل گرفته و بر اساس پیگیری‌‌ نهادهای قضایی هیچ‌گونه ارتباطی بین این پرونده با شرکت و مدیران سرآوا وجود ندارد. بر این اساس ارتباط دادن خبر دستگیری ایشان به سرآوا هدفی جز مغشوش کردن افکار عمومی و ایجاد جو ناامیدی در اکوسیستم کارآفرینی کشور ندارد.

منبع: سرآوا

3- پلتفرم زودل رفع فیلتر شد

در هفته اخیر پلتفرم عمده فروشی آنلاین زودل که به درخواست سازمان غذا و دارو از یکشنبه ۲۱ دی‌ماه ۹۹ فیلتر شده بود، رفع فیلتر شد.

رضا الفت‌نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در این رابطه در توییتر نوشت: «زودل دیروز عصر با پادرمیانی دادستانی رفع فیلتر شد؛ اما پیگیر اقدام غیرقانونی وزارت بهداشت در عدم توجه به مصوبه هیات دولت در خصوص طرح دعوی از کسب و کارهای مجازی در کارگروه معاونت حقوقی قبل از فیلتر هستیم.»

منبع: هفته نامه شنبه

4- رکورد سرمایه گذاری سکوی پرتاب در یزد شکسته شد

در دوازدهمین ایستگاه کاروان سرمایه گذاری  100استارتاپ، 37 تیم موفق به جلب نظر داوران برای جذب سرمایه شدند. آقای مهندس وحدت، رئیس هیئت مدیره صندوق نوآوری و شکوفایی کشور، در اختتامیه این رویداد گفت: سکوی پرتاب یک جریان پویا در کل کشور است که خوشبختانه در استان یزد، عملکرد بسیار خوبی به‌جا گذاشت. این مهمان ویژه اختتامیه سکوی پرتاب افزود: با برگزاری چنین رویدادهای استارتاپی و تمرکز در حوزه فناوری می‌توانیم شاهد دستاوردهای بسیاری در استان یزد باشیم.

منبع: 100استارتاپ

5- برگزاری چهارمین دوره نانو استارتاپ به صورت مجازی

برنامه نانو استارتاپ یکی از برنامه‌های توسعه فناوری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. در سه دوره گذشته تیم‌های زیادی وارد برنامه شده و در طول بازه زمانی یک ساله موفق به توسعه نمونه یا محصول اولیه خود شده‌اند.

در دوره چهارم این برنامه به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو دهمین مسابقه ملی فناوری نانو، ارزیابی علمی و کارآفرینی به‌صورت غیرحضوری و از طریق سایت آموزش فناوری نانو و بنیاد آموزش فناوری نانو انجام گرفت. با جمع‌بندی نتایج آزمون‌ها و بررسی فرم سوابق علمی و پژوهشی هر کدام از داوطلبان، ۱۲۰ برگزیده اول معرفی شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

6- دریافت خودکار کد مالیاتی برای متقاضیان جدید درگاه پرداخت

سازمان امور مالیاتی در آخرین جلسه خود با بانک مرکزی اعلام کرده است که امکان اتصال وب سرویس این سازمان به شاپرک و خودکار شدن فرایند صدور کد رهگیری و تشکیل پرونده مالیاتی برای کسب و کارهایی که فاقد آن هستند را از اوایل بهمن ماه فراهم خواهد کرد.

این پیشنهاد از ابتدای همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی برای اجرایی شدن این قانون از سوی بانک مرکزی مطرح شده بود، اما به دلایل مختلف از جمله آماده نبودن زیرساخت‌ها و همچنین موانع قانونی، سازمان امور مالیاتی اصرار به ثبت اطلاعات از سوی خود متقاضی درگاه پرداخت در سایت سازمان امور مالیاتی داشت؛ در نهایت پیشنهاد بانک مرکزی و شاپرک برای خودکار شدن صدور کد مالیاتی متقاضیان درگاه‌های پرداخت مورد پذیرش سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری پیوست

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.