اتفاقات جدید نقاط دیگر دنیا

خبرنامه هفته دوم بهمن

1- داتین جذب همکار از سایر استان‌های کشور را کلید زد.

شرکت داتین با هدف توسعه سرمایه‌های انسانی خود، پروژه جذب همکار از سایر استان‌های کشور را کلید زد. 

داتین بزگترین زیرمجموعه هلدینگ فناپ است که در حوزه تولید نرم‌افزار بانکی، پرداختی و بیمه‌ای فعالیت می‌کند و تاکنون محصولات و خدمات خود را به بانک‌هایی همچون پاسارگاد، سپه، گردشگری، توسعه‌تعاون، قرض‌الحسنه رسالت و رفاه کارگران و بیمه‌هایی همچون کوثر، پاسارگاد، باران و حکمت صبا ارائه کرده است. این شرکت در گام نخست برای توسعه سرمایه‌های انسانی خود، جذب همکار از استان خراسان رضوی را به‌صورت دورکار آغاز کرده و در گام بعد، قرار است این اقدام را در سایر استان‌ها ادامه دهد.

منبع: هفته نامه شنبه

2- فعالیت خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا آغاز می شود.

 

رویداد استارتاپی تک استارز به عنوان نخستین فعالیت خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا، ۱۰ تا ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری برگزار می شود تا راه را برای تعامل و هم افزایی ایده های نوآورانه و خلاق دو کشور هموار ‌کند. خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا، با حمایت از ایده های نوآورانه، برگزاری رویدادهای فناورانه و نوآورانه بستری برای رونق شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ ها و صنایع خلاق ایرانی و تجاری سازی ایده ها خواهد بود. این خانه نوآوری در نخستین گام، رویداد استارتاپی Techstars Startup Weekend را به عنوان آغازی برای فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه در شرق آفریقا، با حضور تیم های خلاق و نوآور میزبانی خواهد کرد.

منبع: ایسنا

3- رویداد بین المللیTIM2021؛ پلی میان سرمایه‌گذاران و ایده‌پردازان

TIM یک رویداد بزرگ و بین‌المللی است که با هدف بالا بردن سطح کسب‌وکارهای تکنولوژی‌محور در هشت کشور اسلامی تشکیل می‌شود. این رویداد که پیش‌تر در سال‌های 2017 و 2020 برگزار شده است، در دوره سوم خود (۱۶ و ۱۷ فوریه 2021 – 27 و 28 بهمن ماه 1399) با محوریت مسائل زیر تشکیل خواهد شد:

  • تکنولوژی چگونه بر آینده سرمایه‌گذاری اثر می‌گذارد؟
  • استارتاپ‌های چندملیتی و سرمایه‌گذاری در آن‌ها
  • استارتاپ‌های حوزه سلامت، آینده سرمایه‌گذاری دنیا
  • رمزارزها برای مبادلات بین‌المللی
  • چالش‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

منبع: اکوموتیو

4- فن بازار ملی حوزه سلامت افتتاح شد.

صبح امروز با حضور دکتر نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت و دکتر کریمی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ششمین همایش و فن بازار ملی سلامت کار خود را آغاز کرد. این همایش که به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد، دارای ۳ محور “فن بازار”، “برگزاری پنل‌های تخصصی” و “مسابقه دانشجویی” است.

منبع: ایسنا

5- آغاز سومین جشنواره فریلنسرهای ایران

 

سومین جشنواره فریلنسرهای ایران با هدف فرهنگ سازی و ارتقا سطح فریلنسینگ و همچنین شناسایی فریلنسرهای برتر فعال در ایران، آغاز شد. به گفته دبیر اجرایی جشنواره ثبت‌نام در این جشنواره از شب گذشته (۵ بهمن‌ماه) آغاز شد تا ۳۰ بهمن‌ماه ادامه دارد. در جشنواره امسال فریلنسرها در ۷ بخش اصلی برنامه نویسی، طراحی، دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، مدل سازی سه بعدی، تصویرسازی و عکاسی در این جشنواره ثبت نام می‌کنند تا فریلنسرهای برتر ایرانی در بین آنها مشخص شوند.

منبع: پونیشا

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.