اتفاقات جدید نقاط دیگر دنیا

خبرنامه ششم: هفته سوم بهمن

1- حرکت اول در کسب و کارهای دیجیتال سرمایه گذاری می کند

«حرکت اول» به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول، در سال ۱۳۹۹ با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومانی در شش کسب و کار موفق، بالاترین حجم سرمایه‌گذاری را در کشور داشته و در نظر دارد در سال ۱۴۰۰ با بودجه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان، در استارتاپ های مرحله میانی، تزریق سرمایه نماید.

شرکت کسب و کارهای نوپای «حرکت اول»، در راستای برنامه راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، در مهر ۱۳۹۷ به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول تاسیس شده است. ماموریت «حرکت اول»، توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال، در راستای تحقق رویای دیجیتال گروه همراه اول، با بهره‌گیری از تیم متخصص و چابک و حمایت از کسب و کارهای جسور و توانمند، در دسته‌های حمل و نقل و گردشگری، خدمات مالی و بیمه، تجارت الکترونیک، آموزش، سلامت و ارتباط و رسانه و تکنولوژی‌های نوآورانه است.

منبع: حرکت اول

2- برگزاری پنجمین دوره جایزه ملی تحول دیجیتالی

کنفرانس بین المللی و پنجمین دوره جایزه ملی تحول دیجیتالی توسط دانشگاه تهران برگزار می‌شود و ۱۵ اسفند ماه آخرین فرصت ثبت نام شرکت ها و سازمان‌ها در پنجمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال است. نتایج این دوره ارزیابی ۱۶ شهریور ماه ۱۴۰۰ اعلام می‌شود.

مهدی شامی زنجانی، دبیر این رویداد با اشاره به اینکه رویداد ارزیابی ملی تحول دیجیتال، مهمترین رویداد حرفه‎ای تحول دیجیتال در کشور است که با هدف ممیزی، ارائه بازخورد و درنهایت معرفی سازمان‌های پیشرو در تحول دیجیتال طراحی شده است، گفت: یکی از اهداف عمده این ارزیابی، ایجاد زمینه‌ای مناسب برای تبادل تجارب موفق بین سازمان‌ها، رهبران و متخصصین این سازمان‌ها است.

منبع: وب سایت کنفرانس بین المللی تحول دیجیتال

منبع: پونیشا

4- گزارش فصلی شیپور از بازار املاک کشور – پاییز ۹۹

شیپور گزارش فصلی املاک پاییز ۹۹ را با هدف ایجاد شفافیت و توسعه در بازار املاک ایران تهیه و منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی شیپور در این گزارش که از تحلیل داده‌های کاربران شیپور و همچنین گزارش‌های آماری بانک مرکزی در حوزه مسکن و تحقیقات محلی استفاده شده و به بررسی نوسانات خرید و فروش املاک، قیمت و میزان ثبت آگهی پرداخته شده است.

بررسی وضعیت معاملات در فصل پاییز در تهران نشان می دهد که با وجود افزایش آگهی‌های فروش، میزان معاملات به شکل معناداری کاهش پیدا کرده است.

منبع: شیپور

5- رویداد «سرمایه‌گذاری جسورانه در ایده‌های نوآورانه» با حضور وزیر ارتباطات

رویداد «سرمایه‌گذاری جسورانه در ایده‌های نوآورانه» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری و نمایشگاهی از توانمندی‌های شتابدهنده‌های کشور به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی روز یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. 

هدف از این رویداد آشنایی با مدل هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با شتابدهنده‌های دانش‌بنیان کشور و همچنین نمایش پتانسیل‌ها و توانایی‌های شتاب‌دهنده‌ها است.

منبع: هفته نامه شنبه

6- بیانیه رایچت در مورد آسیب پذیری

12 بهمن گزارش‌هایی در خصوص بروز مشکل امنیتی رایچت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. تیم فنی ما در رایچت همچون هشدارهای مشابه امنیتی در گذشته به بررسی همه جانبه موضوع پرداخت.

طبق بررسی‌های تیم فنی ما در رایچت، نفوذ به پایگاه داده رایچت در روز دوازده بهمن تایید می‌شود. کاربران و مشتریان رایچت توجه داشته باشید که اطلاعات و داده‌ها در رایچت به شکل رمزنگاری نگهداری می‌شوند و به صورت خام ذخیره نمی‌شوند.

منبع: بیانیه رسمی رایچت

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.