اتفاقات جدید نقاط دیگر دنیا

خبرنامه هفتم : هفته چهارم بهمن

1- پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس افتتاح شد

رئیس جهاد دانشگاهی فارس سه‌شنبه ٢٠ بهمن در آیین گشایش پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و سالروز انقلاب اسلامی بیان کرد: جهاد دانشگاهی به فرمان امام راحل در سال ١٣٥٩ با سه رویکرد فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تاسیس شد.
دکتر مظاهر بابایی با بیان اینکه آثار و برکات این نهاد انقلابی طی چهار دهه گذشته در حوزه‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست، افزود: حضور جهاد دانشگاهی در عرصه صنعت نفت و گاز، مجموعه رویان و راه‌اندازی سه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سینا و همچنین مرکز افکارسنجی ایسپا در حوزه فرهنگی از شاخص‌ترین اقدامات بوده است.

منبع: جهاد دانشگاهی

 

2- تبدیل جزیره کیش به هاب خودروهای الکتریکی کشور

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با تاکید بر ضرورت عملیات اجرایی این طرح مهم و ارزشمند بر اساس برنامه زمان بندی شده در تفاهم نامه گفت: تحقق یافتن چنین طرحی در جزیره کیش یک مطالبه مردمی است. غلامحسین مظفری در نخستین ارزیابی برای اجرای طرح خودروهای الکتریکی و شارژی در جزیره کیش افزود: سازمان منطقه آزاد کیش در راستای مسئولیت اجتماعی ضمن ساماندهی وضع موجود، یک استاندارد قابل توجه برای اجرای این طرح مهم اقتصادی پیش بینی کرده است.
وی با بیان این که فعالان بخش خصوصی که از سرمایه مالی خوبی برخوردار بوده و نسبت به ارائه ایده‌های نو اقدام می‌کنند مورد استقبال و حمایت سازمان قرار می‌گیرند. وی در ادامه اظهار داشت: طرح ساماندهی موتورهای شارژی در این منطقه یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است.

منبع: خبرآنلاین

 

3- شراکت صندوق نوآوری با شتابدهنده ها برای ایجاد شرایط سرمایه گذاری

صندوق نوآوری و شکوفایی یک مدل سرمایه گذاری جدید تحت عنوان «هم سرمایه گذاری با شتابدهنده ها» را به خدمات خود اضافه کرد. در این مدل صندوق نوآوری و شکوفایی، با شتابدهنده‌های دانش بنیان قرارداد مشارکت با عنوان هم سرمایه گذاری یا co-investment منعقد می‌کند. طی این قرارداد مبلغی به عنوان اعتبار به شتابدهنده تعلق می‌گیرد.
طی این فرایند صندوق بابت هر استارت آپی که از سوی شتابدهنده پذیرش می‌شود و به شرط سرمایه گذاری یک واحد پول از سوی آن شتابدهنده بر روی آن استارت آپ، دو واحد پول از اعتبار مذکور را نقداً در اختیار شتابدهنده قرار می‌دهد تا آن پول نیز به صورت حداقل ۷۰ درصد نقد یا حداکثر ۳۰ درصد غیر نقدی به استارت آپ مذکور تزریق شود.

منبع: اکوموتیو

4- آغاز فعالیت رسمی دامنه نقطه ایران

مراسم افتتاح دامنه اینترنتی «نقطه ایران» به عنوان یکی از دامنه‌های بین المللی چندزبانه (IDN) مورد تایید سازمان جهانی آیکان (سازمان مسئول مدیریت بر واگذاری آدرس‌های اینترنتی)، صبح امروز سه شنبه به صورت آنلاین با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و محمدجواد لاریجانی رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار شد.
در این مراسم ابوالحسن فیروزآبادی گفت: آغاز فعالیت دامنه نقطه ایران گام مهمی برای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات کشور است که می‌تواند به کاهش شکاف دیجیتالی برای بخشی از جامعه بزرگسال و خردسال که آشنا به زبان انگلیسی نیستند منتج شود و این اقشار نیز به جمع استفاده کنندگان از فضای مجازی بپیوندند.

منبع: خبرگزاری مهر

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.