اتفاقات جدید نقاط دیگر دنیا

خبرنامه هفته سوم اسفند ماه

1- تریگ کمپ اینترنت اشیا تمدید شد

شتابدهنده تریگ­ آپ، اولین رویداد تریگ­ کمپ استارتاپی را با همکاری مجموعه­ های شناسا، لینکپ و بانا در حوزه IOT و در سه زیرشاخه شهر هوشمند، ساختمان هوشمند و سلامت هوشمند برگزار می­کند.

روند رویداد به این صورت است که ابتدا تیم‌سازی انجام شده و تیم ها، تحت حمایت مشاوران و منتورها، روی محصول خود متمرکز می‌شوند. در پایان دوره، تیم های برگزیده امکان پذیرش در شتابدهی و جذب سرمایه را دارند. ضمن اینکه مجموعه لینکپ از استارتاپ‌های منتخب این رویداد جهت تامین قطعات برای تولید انبوه و پیش‌خرید محصولاتشان حمایت به عمل خواهد آورد.

منبع: تریگ کمپ

 

2- اجبار مشاغل پزشکی به استفاده از پایانه فروشگاهی

طبق بند مصوب مجلس، کلیه صاحبان حرفه و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان نظام پزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف هستند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

موضوع استفاده پزشکان از دستگاه کارتخوان بارها در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، برای اولین بار موضوع الزام پزشکان به استفاده از پایانه فروش در مجلس دهم با عنوان «الزام شاغلان حرفه پزشکی و وابسته به تجهیز مرکز ارائه خدمات سلامت به دستگاه کارت خوان بانکی» در دستور کار قرار گرفت که در آن زمان علاوه بر اینکه مورد اعتراض پزشکان قرار گرفت برخی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون بهداشت نیز با آن مخالفت کردند البته این طرح هیچگاه به سرانجام نرسید و با پایان گرفتن مجلس دهم نیز به فراموشی سپرده شد، اما همان زمان نمایندگان مجلس الزام استفاده پزشکان از دستگاه کارتخوان را در قانون بودجه سال ۹۸ گنجاندند. هر چند این الزام تا اواخر سال ۹۸ اجرایی نشد و در نهایت برای اجرایی کردن آن سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی اقدام به امضای تفاهم‌نامه کردند.

منبع: خبرآنلاین

 

3- سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات از اینفلوئنسرها ۲ ماه فرصت دارد

نمایندگان مجلس در صحن علنی نوبت صبح مجلس به تاریخ ۱۲ اسفندماه، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با پیشنهاد نماینده منتخب مشهد مبنی بر اینکه سازمان امور مالیاتی باید ظرف دو ماه از اینفلوئنسر ها در اینستاگرام و تلگرام مالیات دریافت کند، موافقت کردند.

پیشتر در بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۰، محمدحسین حسینی‌زاده بحرینی، نماینده مشهد پیشنهاد داده بود تا بندی به تبصره ۶ ماده واحد لایحه بودجه اضافه شود تا بر اساس آن درآمد کاربران بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده رسانه‌های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد شود.

منبع: خبرگزاری مهر

 

4- ۴ برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش دانشگاه تهران راه اندازی شد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه‌اندازی چهار برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش این دانشگاه خبر داد و گفت: راه اندازی این شهر با قدرت جلو می‌رود و در این‌باره سرمایه گذاران خوبی پیدا شده و مقرر است با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه پیش برود.

دکتر عباس زارعی هنزکی با اشاره به عصر تکنولوژی اظهار کرد: در عصر تکنولوژی، همه کشورها، برای برنامه‌های پنج، ده و بیست ساله خودشان، واژه‌هایی را انتخاب کرده‌اند و در جهت این واژه‌ها برنامه‌ریزی‌های خود را شکل می‌دهند.

منبع: اکوموتیو

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.