اتفاقات خوب و خیر در بنگاه ها

کمپین مسئولیت اجتماعی نایکی در سال 2020

“شما نمی توانید ما را متوقف کنید”، سومین فیلم کمپینی به همین نام است که همزمان با شروع به کار دوباره لیگ بسکتبال آمریکا (پس از وقفه‌ای که به خاطر قرنطینه پیش آمد) توسط کمپانی نایکی منتشر شد.

این فیلم که با صدای مگان راپینو(کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا) روایت شده است، ورزش را به عنوان منبع الهام انسان‌ها معرفی می‌کند. این فیلم شامل تعدادی تصویر از وسط به دو نیم تقسیم شده است که 36 جفت ورزشکار از رشته‌های مختلف ورزشی را در کنار هم نشان می‌دهد. این مونتاژ حاصل تحقیق روی بیش از 4000 قطعه فیلم است که ویژگی‌های مشترک ورزشکاران در سراسر جهان را نشان می‌دهد.

ورزشگاه‌های بسته و استادیوم‌های خالی، مانعی برای تلاش ورزشکاران در راستای کمک به ایجاد تغییر در دنیا نشده‌اند. این اقدامات ورزشکاران، به ما نشان می دهد که یک فضای برابر برای همه انسان‌ها چگونه به نظر می‌رسد و به ما یادآوری می کند که آینده بهتری هم امکان پذیر است.

کمپین “شما نمی‌توانید ما را متوقف کنید” شامل مجموعه‌ای از ورزشکاران درخشان و حرفه‌ای چون: مگان راپینو، لبرون جیمز(ستاره آمریکایی بسکتبال)، نائومی اوساکا(ستاره تنیس بانوان)، الیود کیپچوج(ستاره کنیایی دوی ماراتن)، کاستر سمنیا(دونده قهرمان المپیک از آفریقای جنوبی)، کریستیانو رونالدو(ستاره پرتغالی فوتبال)، جیانیس آنتتوکونمپو(ستاره یونانی بسکتبال)، کستر_سمنیا”، سرنا ویلیامز(قهرمان تنیس بانوان)، کالین کاپرنیک(بازیکن فوتبال آمریکایی و فعال حقوق بشر) و کیلیان امباپه (ستاره فرانسوی فوتبال) بود و توانست تبدیل به یک موفقیت عظیم برای نایکی شود.

مگان راپینو در این باره گفته است:

“بازیکنان ممکن است به زمین بازی برگشته باشند، اما ما به حالت عادی گذشته برنمی‌گردیم. ما باید به تصور فردای بهتر این جهان ادامه دهیم و آن را بهتر کنیم. “

نایکی همچنین اعلام کرده است که مسئولیت اجتماعی آن همچنان حمایت از تغییر در دنیاست.

 

سخن پایانی

این کمپین تنها نمونه‌ای از بین همه کمپین‌های موفق در حوزه مسئولیت اجتماعی است. با بزرگ‌تر شدن شرکت‌ها، مسئولیت‌های آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. این جامعه است که به صاحبان کسب و کار اجازه می‌دهد رشد کنند و یا سرنگون شوند؛ پس اگر به موفقیت رسیدید دین خود به جامعه را ادا کنید.

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.