آموزش و تکنولوژی

نکاتی برای افزایش بهره وری دورکاری در منزل

فراگیر شدن کووید19 در دنیا، مردم را با چالش هایی مواجه کرده که قبل تر به آن فکر هم نمی کردند. یکی از این چالش ها دورکاری است؛ نتیجه ی تعطیلی های مداوم سازمان ها که افراد را وا می دارد از خانه کارهای خود را انجام دهند. کار در خانه چندان هم بد نیست ولی عوارضی دارد که غفلت از آن ها می تواند فاجعه بار باشد. گیر افتادن در خانه باعث می شود به آسانی به بی تحرکی عادت کنیم و سلامت جسم خود را به خطر بیندازیم. حفظ سلامت روانی هم در این دوران بسیار مهم است و حفظ هر دو این ها کلید موفقیت و شادابی است. خانه نشینی می تواند چاقی هم به دنبال داشته باشد که نتیجه ی بی تحرکی و پرخوری است! بنابراین باید رژیم غذایی سالمی داشته باشیم؛ موضوعی که کم تر به آن پرداخته می شود. ما برای تان راهکارهایی داریم که بتوانید هم به کارتان برسید و هم رژیم سالمی داشته باشید.

با یک صبحانه سبک شروع کنید

این کاری سخت به نظر می رسد و اغلب به آن توجهی نمی شود. در گذشته ممکن بود به ناهار بردن و یا خرید یک وعده غذا از رستوران عادت کرده بودید، درست است؟ اما حالا که هر روز در خانه هستید رژیم شما باید چگونه باشد؟

بهره وری دورکاری

اولین و مهم ترین نکته صبحانه است که یک وعده غذایی مهم برای شروع روز است. هنگام کار در منزل از یک صبحانه سالم و سیر کننده، مانند یک کاسه جو پرک و یا ماست و میوه استفاده کنید. بدترین کار این است که خود را با یک وعده غذایی سنگین و چرب سیر کنید، بنابراین وعده ای سبک و در عین حال سیر کننده و مغذی برای صبحانه بخورید.

خوردن مواد غذایی کافی در وعده ی صبحانه راهی عالی برای بالا نگه داشتن سطح انرژی و کاهش هوس به غذا تا وعده ی بعدی است.

رژیم خود را در طول روز رعایت کنید

این کار هنگام کار در منزل دشوار است. ممکن است حوصله شما سر برود و بخواهید زمان استراحت خود را با غذا خوردن پر کنید. اگر خود را در این موقعیت می بینید، این نکات را برای رعایت رژیم خود در نظر بگیرید:

1.یک محیط کاری به وجود بیاورید

اگر با کار کردن در خانه مشکل دارید، ایجاد یک فضا به عنوان دفتر یا محل کار بسیار اهمیت دارد. روی میز آشپزخانه کار نکنید، زیرا تمام غذاها در دسترس است و حواس شما را پرت می کند. شاید بگویید فضای کافی در اختیار ندارید. اشکالی ندارد؛ برای خود قانونی به وجود آورید: فقط برای خوردن یک نوشیدنی، ترجیحاً آب، به آشپزخانه بروید و زمان های خاصی را به میان وعده یا غذا اختصاص دهید.

2.حجم وعده های غذایی خود را بزرگ تر کنید

کار در خانه با حس وسوسه شدن برای دستیابی به غذا همراه است. برای حل این مشکل، سعی کنید وعده های غذایی بزرگ تر و سیر کننده تر بخورید. به یاد داشته باشید که شما برای داشتن انرژی به غذا خوردن احتیاج دارید، پس به جای خوردن پنج شش وعده ی کوچک و مراجعه مداوم به آشپزخانه، حجم وعده های غذایی خود را بزرگ تر کنید.

در زمان نهار یک ساندویچ با کمی چیپس بخورید. شاید بخواهید یک سالاد بزرگ همراه با میوه هم داشته باشید. اگر از روز قبل غذایی دارید، آن را گرم کنید و در زمان آماده کردن غذا صرفه جویی کنید. خوردن وعده های غذایی بزرگ تر به شما کمک می کند انرژی بیشتر و حواس پرتی کم تری داشته باشید. با این وجود در خوردن زیاده روی نکنید، چون ممکن است در نهایت روی کاناپه چرت بزنید!

3-وعده های غذایی و میان وعده های خود را از قبل آماده کنید

برای جلوگیری از پرخوری می توانید یک منو برای خود آماده کنید و غذای هر روز خود را از قبل برنامه ریزی کنید.

شما از خوردن میان وعده محروم نیستید؛ اما برای خود استراتژی داشته باشید. وقتی کار خود را در خانه انجام می دهید، خوردن میان وعده ها در تمام طول روز بسیار ساده است، اما این می تواند به افزایش وزن ناخواسته منجر شود. با داشتن یک برنامه غذایی آماده کنترل بیشتری روی غذاخوردن خواهید داشت و بازدهی خود را در منزل به حداکثر می رسانید.

4-اختصاص زمان به یک کار فیزیکی روزانه یا ورزش

برای انجام یک کار روزانه یا ورزش وقت بگذارید. مثلاً هر روز بخشی از کارهای خانه مثل جارو کشیدن، گردگیری و شستن پنجره ها را در زمان های استراحت انجام دهید. با این کار با یک تیر دو نشان زده اید؛ هم کالری سوزانده اید و هم خانه را تمیز کرده اید. ورزش را هم فراموش نکنید؛ برنامه ای روزانه برای پیاده روی، نرمش، شنا، دویدن و یا هر کار دیگری که به عنوان یک فعالیت فیزیکی دوست دارید، داشته باشید.

برنامه ریزی، برنامه ریزی، برنامه ریزی  

مدیریت زمان و ایجاد یک برنامه ی کاری برای هر روز، ایجاد توازن در کارها را هنگام خانه نشینی آسان تر می کند. مشخص نیست کرونا چه زمانی دست از سر ما بر می دارد، پس ناچار هستیم برای خود برنامه ی مشخصی داشته باشیم تا از کارمان عقب نمانیم. در دنیا آدم های زیادی هستند که تجربه ای مشابه از دوران خانه نشینی و دورکاری دارند. اگر می خواهید با تجربیات سایر فریلنسرها آشنا شوید می توانید به سایت Fivver  سر بزنید و شما هم در این جامعه شریک شوید.

کسی چه می داند، شاید آن قدر از کار در منزل راضی باشید که حتی بخواهید آن را به کار تمام وقت تبدیل کنید.

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.