معرفی استارت آپ های موفق

نقش محل کار در سلامت روان افراد

“مشکلات روانی، مانند سرماخوردگی می‌تواند برای هر کسی و در هر زمانی اتفاق بیافتد”

مشکلات روانی مانند سرماخوردگی می‌تواند برای هر کسی و در هر زمانی اتفاق بیافتد و این مشکل برای بسیاری از ما اتفاق می‌افتد؛ همانطور که میلیون ها نفر در دنیا در حال حاضر با مشکلات روانی زندگی می‌کنند. این موضوع می‌تواند تأثیرات مخربی بر زندگی افراد و روابط آن‌ها با خانواده و دوستانشان بگذارد. از طرفی تأثیر این امر بر بهره وری در کار نیز بسیار زیاد است و منجر به خسارات مالی بسیار زیاد برای کارفرمایان می‌شود.

وقتی در مورد مشکلات مربوط به سلامت روان صحبت می‌کنیم (علل، چگونگی جلوگیری از آن، درمان و بهبودی) غیرممکن است که محل کار را در وقوع آن‌ها نادیده بگیریم. محل کار می‌تواند فضای حمایتی‌ای را فراهم کند که سلامت روانی در افراد را به طور مداوم تشویق کند و حتی آن را بهبود بخشد. حمایت مناسب از سمت کارفرما می‌تواند احساس اعتماد به نفس بیشتری به کارمندان تزریق کند و این حمایت به آن‌ها یادآوری می‌کند که آن‌ها در محل کار نیز ارزشمند هستند.

اگر کارفرمایان این کار را درست انجام دهند، محل کار می تواند به کارمندان کمک کند تا در شغل خود و در نهایت در زندگی شخصی خود به شدت پیشرفت کنند. از طرف دیگر، در محل‌های کاری که به این مسائل توجه نمی‌کنند بهره وری کارمندان پایین تر است، استعداد آن‌ها از بین می‌رود و فرهنگ سازمانی نامطلوب، سازمان را تهدید می‌کند.

وقتی صحبت از مسائل مربوط به سلامت جسمی می‌شود، مانند نحوه نشستن کارمندان پشت میز یا میزان نوری که در دفتر باید وجود داشته باشد تا چشم افراد اذیت نشود، توصیه‌های زیادی در مورد نحوه اجرای سیاست‌های آزمایش شده وجود دارد. در حالی که یافتن راهنمایی و مشاوره عملی در مورد ایجاد یک محل کار سالم از نظر روانی به مراتب دشوارتر است.

سخن پایانی

همانطور که بارها به آن اشاره کردیم، کارمندان قلب هر سازمانی هستند. اگر قلب یک سازمان به مشکل بخورد مهم نیست که مغز متفکر و تصمیم گیرنده آن کیست؛ کل سازمان می‌تواند در کسری از ثانیه از هم بپاشد. به عنوان یک مدیر موفق این وظیفه شماست که فضای مناسبی را برای کارمندانتان به وجود بیاورید و از هر لحاظی از آن‌ها حمایت کنید. رعایت مواردی چون تفریح در محل کار، فرهنگ سازمانی و تنظیم ساعت کاری به شدت می‌تواند فضای سازمان را برای افراد خوشایندتر کند. همچنین اگر متوجه شدید که نیروهایتان به دلایل مختلفی با بحران‌های روحی دسته و پنجه نرم می‌کنند، می‌توانید هزینه مشاوره آن‌ها را تقبل کنید. این موارد هزینه زیادی برای شما ندارند اما هم میزان وفاداری افراد به سازمان را افزایش می‌دهند و هم میزان بهره وری آن‌ها را بالا می‌برد. یکی از بهترین سرمایه گذاری‌هایی که می‌توانید در یک کسب و کار موفق انجام دهید، سرمایه گذاری روی نیروهای انسانی خودتان است. مطمئن باشید که سود این سرمایه گذاری را در هیچ بازار دیگری نمی‌توانید تجربه کنید.

 

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.