معرفی استارت آپ های موفق

ایده های شرکت تویوتا برای رقابت با برند های آمریکایی و اروپایی

هنگامی که سال 1957 یک تولیدکننده ی ناشناخته ی آسیایی اولین نمایندگی خودرو خود را در ایالت کالیفرنیا آمریکا افتتاح کرد، کسی فکرش را نمی کرد که حدود نیم قرن بعد و در سال 2009 همان خودروساز، بزرگ ترین سازنده ی خودروی جهان شده باشد.

“کیشیرو تویودا”، بنیان گذار شرکت تویوتا  (Toyota Motor Corporation)فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه توکیو بود. او یک خط تولید موتور گازوئیلی در گوشه ی کارخانه ی ریسندگی اتوماتیک پدرش راه‌اندازی کرد و اولین خودروی خود را با نام تویوتا AA تولید کرد. شرکت تویوتا سال ۱۹۳۷ به طور رسمی افتتاح شد و موفق‌ترین کارخانه ریسندگی ژاپنی به کمپانی سازنده ی خودرو تبدیل شد. در ابتدا ایده ی ساخت خودروها از خودروهای آمریکایی گرفته شد ولی موفقیتی برای تویوتا به دنبال نداشت؛ و همین شد که مدیران تصمیم گرفتند دست از کپی کردن بردارند و ایده های خود را به روز کنند.

تویوتا امروز یکی از شناخته‌ شده‌ ترین و البته معتبرترین شرکت ‌های خودروساز جهان است؛ با گذشته ای پر ماجرا و آینده ای درخشان که نتیجه ی سال ها تلاش و ممارست بر اساس اهدافی است که همواره مد نظر مدیران و کارکنان آن بوده است.

راز اول: راه تویوتا

“جفری کی.لیکر” در بخشی از “کتاب راه تویوتا” می نویسد: «من ۱۸ سال در صنعت خودروسازی آمریکا کار کردم و بعد از آن به تویوتا ملحق شدم. در آن زمان اصلاً انتظار چنین فضایی را در این شرکت در جایگاه یک شرکت خودروسازی نداشتم. خیلی امیدوار شدم. می‌دانستم در مسیر درستی قدم برداشته‌ام. صنعت خودروسازی آمریکا وضعیت بسیار خوبی داشت، اما شرایط تویوتا کاملاً متفاوت بود. خیلی زود فهمیدم حتی بین کارمندان و کارکنان این شرکت هم با شرکت‌های خودروسازی آمریکایی تفاوت وجود دارد. واقعیت این است که راه تویوتا، یک راه ژاپنی یا یک راه آمریکایی نیست، این راه در حقیقت یک راه جهانی است که هر شرکتی می‌تواند در هر شرایطی آن را دنبال کند تا به موفقیت برسد. می‌توان این راه را به دو ستون هم ‌تراز تقسیم‌بندی کرد: “توسعه ی مداوم” و “احترام به افراد”. این ها، دو ستون اصلی در کارها و فعالیت‌های تویوتا بوده ‌است».

تویوتا نمونه ای از یک شرکت با استراتژی عالی و رشد هماهنگ است که اهداف آن را مدیران و کارکنانش با جدیت دنبال می کنند. کارکنان آن به طور مداوم در سیستم تولید تویوتا (TPS) یا همان “راه تویوتا” هدف این شرکت را دنبال می کنند. توجه مداوم به کیفیت محصول و آگاهی از هزینه، شیوه ای جاافتاده برای همه افراد در این سازمان شده است.

TPS تویوتا را قادر می سازد بهترین اتومبیل های جهان را با کم ترین هزینه و محصولات جدید را سریع تر از هر کمپانی دیگری تولید کند.

راز دوم: کارکنان

پژوهشگران مدرسه بازرگانی هاروارد شش سال بر روی تویوتا مطالعه کردند و 220 مصاحبه با مدیران و کارگران آن انجام دادند تا به این نتیجه رسیدند که هرچند TPS در موفقیت تویوتا اثرگذار بوده ولی تنها عامل موفقیت نبوده است. تحقیقات آن ها نشان می دهد یک فرهنگ سازمانی خاص بر روابط این شرکت حکم فرماست. فرهنگ پیچیده این شرکت، کارکنان را مدام با چالش ها و مشکلات مواجه می کند و آن ها باید برای حل مشکلات و رویارویی با چالش ها از ایده های خود کمک بگیرند. تویوتا بر روی افراد و قابلیت های سازمانی سرمایه گذاری می کند و از هر کس و هر جایی ایده هایی را به دست می آورد. طرح کردن ایده های متعدد برای حل مشکلات باعث شده تا تویوتا همیشه در حال بهتر شدن باشد.

راز سوم: فرهنگ تنش ها

مطالعات شناخت انسان نشان می دهد مردم در رویارویی با تناقص ها، می توانند جنبه های مختلف یک مسئله را درک کرده و برای آن راه حل های مؤثر پیدا کنند. تویوتا بر همین اساس دیدگاه های متناقض را در داخل سازمان تقویت می کند و کارکنان را برای یافتن راه حل ها از طریق اختلافات فراتر از حد و جدی به چالش می کشد. این فرهنگ تنش ها و درگیری ها، ایده های نوآورانه ای به دنبال دارد که تویوتا برای رقابت بهتر با رقبای خود، به آن ها نیاز دارد.

راز چهارم: سرعت تولید

فروشندگان گاهی اوقات شکایت می کنند که تویوتا برای تصمیم گیری در امور مختلف زمان زیادی را صرف می کند. اما این فقط هنگام بررسی همه ی شرایط اتفاق می افتد و هنگامی که تویوتا تصمیم می گیرد یک خودرو را تولید کند؛ هیچ شرکتی به گرد پایش نمی رسد.راز پنجم: ذهن باز

تویوتا بسیاری از درس های اولیه خود را از آمریکایی ها آموخت و این مسئله به آن کمک کرد که در بزرگ ترین بازار خودرو جهان جای پای محکمی برای خود پیدا کند. تویوتا چنان به این شناخت مخاطب آگاه است که می توان ادعا کرد سلیقه ی آمریکایی ها را بهتر از خودروسازان دیترویت می داند که قاعدتاً باید نسبت به سلیقه ی هموطنانشان آگاه تر باشند.

راز ششم: تواضع

فرهنگ شرکت تویوتا بر روی کار تیمی و نبوغ فردی تأکید دارد. مدیران تویوتا خود را بزرگ تر از شرکت یا مشتری یا محصول نمی بینند. در کارخانه های تویوتا، مدیر کارخانه حتی یک فضای پارکینگ رزرو شده ندارد که این مزیت در بین شرکت های تولیدی جهانی و بزرگ منحصر به فرد است.

راز هفتم: مسئولیت پذیری

هنگامی که شما از میان دو راه ساده و بهتر، راه بهتر را برای انجام کاری انتخاب می کنید، قطعاً یک اتفاق شگفت انگیز به وقوع می پیوندد. این همان فرهنگی است که بر تویوتا سایه افکنده و ما آن را مسئولیت پذیری می نامیم. در تویوتا همه به دنبال راه هایی برای انجام بهتر کارها هستند، نه صرفه جویی در زمان.

یاشار ظروفی مدیر محتوا

رایگان کسب و کارت رو آنلاین کن.

اگر صاحب یک کسب و کار B2B یا عمده‌فروشی هستید، می‌توانید در هزاران محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید یا فروش عمده محصولات تجاری و صنعتی، دکمه زیر را لمس کنید و وارد سایت هزاران شوید.